Wczytuję dane...
199,00 PLN
289,00 PLN
Oszczędzasz 90.00 PLN
Producent: VOLTCRAFT
  • wysyłka w ciągu 1 dni

Zamówienie telefoniczne

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

Pirometr VOLTCRAFT IR-SCAN-350RH/2 Optyka 20:1 -50 do +380 °C

Pirometr VOLTCRAFT IR-SCAN-350RH/2

Termometr na podczerwień i miernik punktu rosy

Ten praktyczny termometr na podczerwień jest twoim doskonałym pomocnikiem w domu. Urządzenie pozwala na wykrycie miejsc, w których istnieje ryzyko powstawania pleśni. Miernik punktu rosy podczerwieni IR-SCAN-350RH/2 identyfikuje ryzyko powstania pleśni w domu zanim pleśń stanie się widoczna.

Wykrywanie punktu rosy

Pirometr IR-SCAN-350RH/2 posiada zintegrowany czujnik umożliwiający pomiar wilgotności, dzięki czemu możliwe jest ustalenie temperatury punktu rosy. Jeśli wartość ta zostanie osiągnięta, istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się pleśni. Zastosowanie urządzenia jest bardzo proste, poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Urządzenie umożliwia również tradycyjny pomiar temperatury i wilgotności powietrza. Oblicza punkt rosy, który służy jako punkt odniesienia dla pomiarów w podczerwieni w strefach potencjalnie zagrożonych powstaniem pleśni. Urządzenie wskaże także, gdzie występują wady izolacji powodujące powstanie plam wilgoci.

Pomiar punktu rosy

Punkt rosy wskazuje, w których warunkach otoczenia w pomieszczeniu, wilgotność z powietrza skrapla się na powierzchniach. Kondensat ten może być pożywką dla pleśni. Temperatury rosy jest ustalana na podstawie trzech parametrów - zmierzonej temperatury powietrza, wilgotności powietrza i temperatury powierzchniowej. Punkt rosy jest pokazany za pomocą łatwego do odczytani wskaźnika świetlnego (zielony/żółty/czerwony).

Bezdotykowy pomiar temperatury na podczerwień

Termometr na podczerwień umożliwia bezkontaktowy pomiar temperatury na powierzchniach. Metoda pomiaru bezdotykowy pozwala na zmierzenie wartości temperatury w miejscach niedostępny albo na powierzchniach niebezpiecznych. Dwa punkty laserowe pokazują zmierzoną średnicę stożka, co ułatwia prowadzenie pomiarów.

Okienko pomiarowe IR 20:01

Określenie odnosi się do stosunku odległości od rozmiaru plamki. Im większy jest ten wskaźnik, tym bardziej dokładny punkt pomiarowy może być osiągnięty dla danej odległości. Z drugiej strony, z większej odległości można, przy tej samej wielkości plamki, uzyskać mniejszy stosunek proporcji optycznej.

Cechy szczególne

Optyka 20:01 Zakres temperatury powierzchni: od -50 +380 °C Optyczny wskaźnik stanu punktu rosy (zielony/żółty/czerwony) Trzy funkcje w jednym urządzeniu Wskazanie temperatury, wilgotności i temperatury punktu rosy Bezdotykowy pomiar temperatury powierzchni i ostrzeżenie przed możliwością powstania pleśni Inteligentna analiza klimatyczna z sygnalizacją świetlną Podwójny wskaźnik laserowy

Charakterystyka

Odwrotny wyświetlacz cyfrowy (jasny cyfry)

Załączony podwójny wskaźnik laserowy

Wskazanie temperatury, wilgotności i temperatury punktu rosy

Wskaźnik świetlny informujący o zbliżaniu się do punktu rosy

Przełączanie między °C/°F

Podświetlany wyświetlacz

Automatyczne wyłączanie

Stopień emisji 0,95 fix.

Zakres dostawy

Bateria blokowa 9 V

Etui

Instrukcja obsługi j.angielski niemiecki

Produkt powystawowy, sprawny, kompletny, możliwe drobne rysy i zabrudzenia.

Produkty powiązane