Wczytuję dane...

Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy? Czym kierować się przy wyborze ich kształtu.

Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy? Czym kierować się przy wyborze ich kształtu.

Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?
Czym kierować się przy wyborze ich kształtu.

Jak dobrać okulary do twarzy? Okulary korekcyjne nie muszą być naszym kompleksem. Osoby, które przez swoją wadę wzroku są zmuszone do noszenie okularów nie zawsze są z tego powodu zadowolone. Nie zawsze widzą plusy tej sytuacji. Jednakże odpowiednio dobrany kształt okularów do twarzy sprawi, że podkreślą nasze piękno. 


Nie każdy wie, ale okulary posiadają swoje kształty, które odpowiednio pasują do różnych kształtów twarzy. Należy więc określić kształt naszej twarzy przy wyborze okularów korekcyjnych. Odpowiednio dobrane okulary do kształtu twarzy podkreślą nasze piękno oraz odciągną uwagę od drobnych niedoskonałości. Dodadzą nam uroku. Zatem zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu zwróć uwagę na to jaki kształt pasuje do twojej twarzy.

Jednak musimy pamiętać również o tym, że należy wziąć pod uwagę naszą wadę wzroku przy wyborze opraw. Jeśli znamy naszą wadę korekcyjną musimy wziąć pod uwagę fakt, że przy wysokich wartościach korekcyjnych warto wybierać bardziej zabudowane ramki szkieł w okularach korekcyjnych. Albowiem przy większej wadzie wzroku najczęściej szkło korekcyjne jest grubsze niż w standardowych szkłach okularów.

Jeśli nie jesteśmy pewni naszego kształtu twarzy jest pewna prosta metoda, żeby rozwiać nasze wątpliwości. Wystarczy stanąć przed lustrem i za pomocą szminki odrysować kontur naszej twarzy.
Zatem jak odpowiednio dobrać okulary do twarzy?


1. Twarz trójkątna.

Twarz trójkątna charakteryzuje się mocno spiczastym podbródkiem.
Idealnym kształtem dla twarzy okrągłej będą okulary z delikatną obwódką, a także oprawki bezramkowe. Okulary korekcyjne powinny być delikatne o owalnym lub okrągłym kształcie

Emporio Armani EA 1091 3001
Idealne dla osób o twarzy trójkątnej są okulary korekcyjne Emporio Armani EA 1091 3001

2. Twarz okrągła.

Kolejnym kształtem twarzy jest jest twarz okrągła. Przede wszystkim powinny wyszczuplać oraz wydłużać linię szczęki. Najodpowiedniejszymi okularami będą oprawki kwadratowe oraz prostokątne. Powinniśmy unikać opraw okrągłych, które podkreślą jeszcze bardziej rysy naszej twarzy.
Okulary korekcyjne Anne Marii
Odpowiednie dla osób o twarzy okrągłej - Anne Marii 20120 A

3. Twarz owalna.

Twarz owalną łatwo rozpoznać po szerokich liniach kości policzkowych oraz po dość wysokim czole. Odpowiedni kształt okularów korekcyjnych musi być przynajmniej tak szeroki jak najszersze miejsce naszej twarzy. Wszystkie kształty opraw będą świetnie pasować.

Okulary korekcyjne Vogue 5239 W44
Kocie okulary korekcyjne idealne dla osób o twarzy owalnej - Vogue 5239 W44

4. Twarz podłużna.

Poznamy ją po pionowej linii podbródka, policzków oraz skroni. Zdarza się również wysokie czoło. Jak więc dobrać okulary do twarzy podłużnej? W tym przypadku należy zastosować mały zabieg wizualny, aby skrócić twarz. Najlepszymi wyborami są okulary korekcyjne o kształcie owalnym, kocim oraz szerokim prostokątnym. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z okularów wąskich i o małej wysokości soczewek okularowych oraz okrągłych.

Okulary korekcyjne Emporio Armani EA 1052 3094
Męskie okulary korekcyjne odpowiednie dla mężczyzn o podłużnej twarzy - Emporio Armani EA 1052 3094

5. Twarz kwadratowa.

Ostatnim kształtem jest twarz kwadratowa. Charakteryzuje się ona tym, że szerokość i wysokość buzi jest mniej więcej taka sama. Czoło i podbródek jest dość szerokie.
Jak dobrać okulary do tego typu twarzy? Powinieneś wybrać okulary, które wysmuklą oraz złagodzą ostre rysy twarzy. Odpowiednimi modelami będą okulary korekcyjne o kształtach okrągłych i owalnych. Uroku dodadzą również pilotki oraz te o kocim kształcie.

Ray Ban RB 7140 2000
Damskie okulary korekcyjne idealne dla kobiet o kwadratowej twarzy - Ray Ban RB 7140 2000


Teraz, gdy już wiesz jak odpowiednio dobrać okulary korekcyjne możesz porwać się wodzą fantazji i poszukać takich oprawek, które zwrócą uwagę niejednego przechodnia.